Gry i zabawy w przedszkolu

Każdy zestaw składa się z 5 gier i zabaw o określonej tematyce. Są ciekawe graficznie i zróżnicowane. Ilość kart w zdecydowanej większości gier odpowiada wielkości grupy przedszkolnej po to, aby każdy przedszkolak mógł w nich uczestniczyć.

Gry i zabawy w przedszkolu

Gry i zabawy są podstawową aktywnością dzieci w przedszkolu. Dzięki zabawom swobodnym dzieci uczą się nawiązywać i utrzymywać relacje społeczne, wchodzić w rolę czy bezprzemocowo rozwiązywać konflikty. Zabawy zorganizowane zaś mają w swoich podstawach cele dydaktyczne - naukę przez zabawę. Zabawy takie z pomocą ciekawych pomocy dydaktycznych jesteśmy w stanie zorganizować z całą grupą, w niewielkich zespołach lub w parach. Świetnie sprawdzają się również na zajęciach indywidualnych. Dzięki odpowiednim środkom dydaktycznym zabawy zorganizowane rozwijają i utrwalają w sposób zabawowy wiedzę na różne tematy, uczą przestrzegania reguł, czekania na swoją kolej oraz ponoszenia porażki. Rozwijają również u dzieci spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, refleks, kształtują wiarę we własne możliwości.