Nauka pisania w przedszkolu

 

Ciekawe ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną czy motorykę małą przygotowujące do nauki pisania liter.

 

 

 

 


Od czego zacząć naukę pisania?

 

Naukę pisania powinniśmy zacząć od ćwiczeń całego ciała oraz rąk. Dopiero, gdy dziecko osiągnie odpowiedni poziom koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej, będzie gotowe do nauki pisania. Pominięcie rozwoju tych umiejętności może być powodem frustracji, zniechęcenia i niepowodzeń dziecka. Na rozwój powyższych umiejętności wpływają: zabawy piaskiem, masami sensorycznymi, gliną i plasteliną, układanie różnej wielkości klocków, nawlekanie koralików, a także malowanie, rysowanie, wycinanie, gra w piłkę, jazda na rowerze lub rolkach.

 

Ciekawe ćwiczenia na koordynację wzrokowo-ruchową

 

Atrakcyjne ćwiczenia na koordynację wzrokowo-ruchową są kluczem do sukcesu. Nasze ćwiczenia grafomotoryczne odpowiadają na zainteresowania dzieci - obrazki są zróżnicowane, o różnym stopniu trudności i tematyce. Nie możemy zapomnieć również o rozwoju umiejętności wycinania, które z wykorzystaniem odpowiednich nożyczek, możemy zacząć rozwijać już od 2 roku życia.

 

Pisanie liter po śladzie

 

Po rozwoju motoryki dużej i małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej przychodzi czas na pisanie kształtów literopodobnych i liter. Dzięki zróżnicowanym materiałom do nauki pisania - dużym formatom liter do wodzenia po nich palcem, wykropkowanym wielkim i małym literom do pisania po nich i na końcu pisaniu w liniaturze, dzieci osiągną umiejętność samodzielnego kreślenia liter.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl