Sala przedszkolna

Zestawy materiałów potrzebnych do przygotowania sali przedszkolnej na przyjęcie przedszkolaków.

Atrakcyjna sala przedszkolna

Sala przedszkolna oprócz standardowego wyposażenia, jak dywan, zabawki, stoliki i ławki oraz tablica interaktywna z rzutnikiem, powinna posiadać również drobne „smaczki” przyciągające wzrok dziecka i porządkujące przestrzeń. Mowa tutaj o znaczkach na krzesła i do łazienki, napisach do kącików i na przybory czy zasadach funkcjonowania w grupie. Ciekawym pomysłem na aranżację sali jest również atrakcyjna wizualnie, klamerkowa lista obecności czy kalendarz urodzin dzieci, które rozwiną m.in. poczucie przynależności do grupy.

Dekoracje o walorach edukacyjnych

Oprócz dekoracji aranżujących przestrzeń i dzielących ją na strefy, nie możemy również zapomnieć o tych posiadających przemyślane walory edukacyjne: literach, cyfrach czy figurach geometrycznych. Dzięki nim dziecko w łatwy sposób może zapamiętać, jak również przypomnieć sobie informacje. Materiały wykonane techniką akwarelową przyciągają wzrok dzieci, są atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie nie są krzykliwe i nachalne.